Home Wydarzenia Tunezja na talerzu… malowana – warsztat Dni Afryki 2019
Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Tunezja na talerzu… malowana – warsztat Dni Afryki 2019

Tunezja leży w północnej Afryce, a ponad jedną trzecią jej terytorium zajmuje pustynia Sahara. Mogłoby się więc wydawać, że ten kraj o piaszczystym krajobrazie nie może być kolorowy… Jak inna jest jednak rzeczywistość! Tunezyjczycy doskonale wiedzą, jak sprawić, by ich otoczenie zachwycało feerią barw. Wystarczy odwiedzić tunezyjski bazar, by się o tym przekonać! Zachwyt budzą tam m.in. naturalne przyprawy o niezwykle intensywnych odcieniach żółci i czerwieni, tradycyjne stroje uszyte z barwnych materiałów, piękne narzuty i dywany z kolorowymi wzorami, niezwykłe wyroby ceramiczne zdobione tradycyjnymi motywami…

Jeśli chcecie poznać barwy Tunezji oraz spróbować swoich sił w malowaniu tunezyjskiej ceramiki, zapraszamy do udziału w warsztatach zatytułowanych „Tunezja na talerzu… malowana”, organizowanych w ramach DNI AFRYKI 2019.

Warsztaty poprowadzi polsko-tunezyjska para, Adriana Palińska-Saadi i Samir Saadi z Jasmin – Stowarzyszenia Przyjaciół na rzecz Współpracy Międzykulturowej. Opowiedzą oni o Tunezji, udowodnią, że mimo położenia geograficznego jest bardzo kolorowa, oraz wprowadzą uczestników w świat tunezyjskiej ceramiki. W drugiej części spotkania wszyscy będą mieli okazję samodzielnie namalować tradycyjne tunezyjskie zdobienia na ceramicznych naczyniach.

Warsztaty odbędą się 24 maja 2018 (piątek) w godz. 18.00-21.00 w Piwnicy Largactil Staromiejskiego Domu Kultury (Rynek Starego Miasta 2, Warszawa).

Bardzo prosimy o przeniesienie ze sobą na warsztaty naczynia (np. talerzyka, miseczki):
– ceramicznego (nie szklanego!),
– jednolitego (bez tekstury),
– jednobarwnego (białego lub w innym kolorze).

Liczba miejsc jest ograniczona. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Współorganizatorami wydarzenia są Staromiejski Dom Kultury i Jasmin – Stowarzyszenie Przyjaciół na rzecz Współpracy Międzykulturowej

SERDECZNIE ZAPRASZAMY